Kulhánek
Hájek
Cabáková
Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 21
Realitní zpravodaj

Co mohou sledovat kamery instalované na domě

Co mohou sledovat kamery instalované na domě
19.7.2024 - Odkládání objemného odpadu k běžným popelnicím na směsný odpad. Ničení domovní fasády, ale také třeba zámků či dveří, takové a podobné problémy řeší mnoho majitelů bytových domů,..

Bydlení vládne minimalismus

Bydlení vládne minimalismus
15.7.2024 - Jednoduchost, skromnost, pokora. Malé, ale praktické, útulné a udržitelné. Takový je styl bydlení podle mladé generace. Vždyť proč hromadit věci, které potřebují údržbu a úklid, když je..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Znojmo Reality » Poradna » Bez rizika, bez starosti

Bez rizika, bez starosti

Realitám se věnuji již několik let a ráda bych se s Vámi podělila o jednu ze svých zkušeností. Je na každém z Vás, zda-li prodávat svou nemovitost s realitní kanceláří , anebo bez ní.

Osobně zastávám názor, že každý by měl dělat to, čemu rozumí , a naopak v čem si není jist, nechat na odbornících. Snažím se dělat svou práci s nejlepším vědomím a svědomím, aby byli všichni zúčastnění spokojeni a rádi se ke mně opět vraceli se žádostí o pomoc při dalším prodeji či koupi nemovitosti. Spokojenost a doporučení známým je odměnou za mou práci.

Příklad z praxe

Na doporučení spokojených klientů mě nedávno oslovil pan Petr s žádostí o pomoc a radu z oblasti realit.  Jeho strýc  mu výhodně nabízí ke koupi dům nedaleko Znojma a on neví zda se jedná o dobrou koupi. Dům sice hledá, ale  nemá žádnou zkušenost. Sdělil mi, že celý prodej je založen jen na ústní dohodě, která se každý den nepatrně mění. Strýček požadoval za dům nejdříve 1.300.000Kč, po 14 dnech už chtěl 1.5mil. a nakonec finální cena dosáhla 1,8 milionu korun z důvodu „dle jeho slov drahé rekonstrukce“.

Abych zjistila skutečnou tržní cenu nemovitosti, domluvili jsme se na prohlídce. Stanovení správné ceny má pro kupujícího velký význam i pro rozvržení financování jak z vlastních zdrojů, tak z hypotéky.  Neméně důležité je odhadnout i investice do nutných oprav.

Zjistila jsem následující

Dům se sice nachází cca 8 km od Znojma, ale celková plocha pozemku pouhých cca 200m2 , z nichž téměř polovina je zastavěná, přitom dům je dispozičně pouze 2+1, rekonstrukce nedokončená, přístup k nemovitosti velmi špatný, bez garáže, parkování cca 20m od domu,   dům je vlhký, není odizolovaný, kvůli malým oknům tmavý a studený ….  Odhadovaná investice pro bydlení minimálně 300.000Kč, takže celková cena by překročila 2milionovou hranici – za starý, z části zrekonstruovaný  nedodělaný dům. 

Snažím se vždy prodávat za nejlepší možnou cenu, ale tady to opravdu nebylo možné, protože  požadovaná cena nebyla nereálná. Nehledě na to, že to měla být “výhodná“ cena pro rodinného příslušníka.

Sdělila jsem oběma své stanovisko včetně reálné ceny a nechala rozhodnutí na panu Petrovi, zda-li chce jít do rizika koupě bez písemného ujednání jak kupní ceny, tak podmínek prodeje, kdy nemá ani záruku, že za dalších 14 dní se cena opět nezvýší, nebo jestli strýček dům neprodá někomu jinému, než si vyřídí hypotéku.

A jak to dopadlo???

Nakonec u pana Petra zvítězil zdravý rozum  a aktuálně společně hledáme domek v okolí  Znojma o dispozici min. 3+1 , s pozemkem cca alespoň 300m2.

Víte o domě který by panu Petrovi mohl vyhovovat a splnit tak jeho sen o vlastním bydlení?Pokud ano, neváhejte mě kontaktovat, budu se těšit.        PRODÁVÁTE  -  BEZ STAROSTÍ , BEZ RIZIKA  !

                                                                                                                                                                 Monika Cabáková